Witaj na Blogu !

Witam Cię serdecznie na blogu kolagenowym, gdzie tematem przewodnim będzie nasz polski Kolagen Naturalny, jego zastosowanie i wpływ na nasze zdrowie. 

Chcę się również podzielić swoimi spostrzeżeniami w użytkowaniu produktów kolagenowych, efektów jakie widzę u siebie i swoich klientów, oraz przedstawić bliżej jak wygląda mój biznes z Colway. 

Z racji tego, że piszę ten blog głównie dla Ciebie, będę wdzięczna za każdą informację zwrotną, komentarze czy konstruktywną krytykę. Hejtu nie toleruję! 

Zapraszam do lektury 😀

Blog kategorie

Kto KONIECZNIE powinien używać produktów kolagenowych?

0
Kto KONIECZNIE powinien używać produktów kolagenowych?

Dla zrozumienia odpowiedzi na to pytanie konieczna jest ogólna wiedza o kolagenie.

Każdy kojarzy słowo kolagen głównie ze zmarszczkami i odmładzaniem, co jest oczywiście trafne jednak bardzo powierzchowne. Działanie kolagenu na nasz organizm jest bowiem bardzo szerokie i powinniśmy w końcu zrozumieć na czym ono polega.

Co to właściwie jest kolagen?

Słowo kolagen wywodzi się z języka greckiego: cola – klej, gennao – rodzić. „Klejorodny” – określenie to oddaje funkcje kolagenu, który spaja, „klei” elementy komórkowe, prowadząc do formowania z nich tkanek i narządów. Znajduje się niemal we wszystkich narządach, służąc jako substancja spajająca.

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej.

 

Ludzie, u których obniża się poziom kolagenu ustrojowego (tkanki łącznej) potrzebują więcej czasu na odpoczynek po wyczerpującym dniu, na rekonwalescencję po chorobie, zmienia się także chemia mózgu, co rzutuje na samopoczucie psychiczne. U kobiet wchodzących w okres menopauzy poziom kolagenu może obniżyć się nawet o 30% w przeciągu niespełna roku.

Całkowita wymiana kolagenu (odnowa) następuje:

  • w wątrobie po 30 dniach;
  • w oku po 77 dniach;
  • w skórze po 130-140 dniach;
  • w komórkach krwi po 3 miesiącach;
  • w kościach i stawach po 12 miesiącach;
  • w układzie nerwowym po 12 miesiącach;
  • w całej krwi u kobiet po 3 latach, a u mężczyzn po 4 latach.

Kiedy procesy naprawcze nie są w stanie nadążyć za procesami degradacji najważniejszego białka – wówczas zaczynamy chorować, gorzej się czujemy i wyglądamy, szybciej się męczymy, słabiej widzimy – krótko mówiąc zaczynamy się starzeć!

Nauczyliśmy się dbać najbardziej o te widoczne części naszego ciała, czy te które przysparzają nam bólu. Co jednak z całą resztą? Zapewne na resztę nie mamy czasu, bo są przecież dużo pilniejsze sprawy, a dbanie o swój organizm wymaga poświęcenia przede wszystkim swojej uwagi, a w natłoku wszystkich przyziemnych spraw, najzwyczajniej w świecie uważamy to za nie konieczne akurat teraz. Niestety w ten sposób możemy sobie dołożyć stresu i obowiązków z późniejszym leczeniem chorób, którym mogliśmy zapobiec. I tu pojawia się odpowiedź na nasze pytanie.

Każdy kto chce zadbać o swój organizm i zapobiec wielu chorobom powinien go wspomóc rybim kolagenem liofilizowanym, czyli wysuszonym, który wspomaga odtwarzanie kolagenu ciała ludzkiego, a znajdziemy go w naszym rewelacyjnym suplemencie diety – Colvita.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl